Szkolenie dla poczatkujacych zabojcow

Assassin’s creed Fans

O Grze

· Głównym bohaterem gry jest Desmond Miles żyjący w XXI wieku. Jest on zwykłym barmanem, który pewnego dnia zostaje porwany przez tajemniczą organizację Abstergo Industries i umieszczony w Animusie – maszynie, która służy do odczytywania pamięci genetycznej przodków. Szybko okazuje się, że Abstergo to współczesny zakon templariuszy, którzy po dzień dzisiejszy prowadzą walkę ze swoimi odwiecznymi wrogami, asasynami. Desmond zostaje zmuszony do korzystania z Animusa i wciela się w życie swojego przodka Altaïra. Gracz przenosi się do 1191 roku i wykonuje misje jako Altaïr. ·wikipedia

· Postaci

 

· imię: Desmond Miles

· wiek: 25 lat

· masa ciała: 77 kg

· wzrost: 182 cm

· grupa krwi: A+

· narodowość: USA

· cechy psychologiczne: niezależny, introwertyk, zamknięty w sobie.

Po wejściu do Animusa stajemy się jego żyjącym w 1191 r. przodkiem, asasynem.

· imię: Altaïr ibn La-Ahad

· wiek: 25 lat

· masa ciała: 77 kg

· wzrost: 182 cm

· narodowość: Syryjczyk

rok: 1191

Czesc I

Czesc II

Głównym bohaterem gry jest Ezio Auditore, młody szlachcic z bogatej florenckiej rodziny. Podobnie jak Altaïr ibn La-Ahad z pierwszej części gry, jest on praprzodkiem Desmonda Milesa, asasyna przetrzymywanego przez korporację Abstergo Industries. Fabuła rozpoczyna się we współczesności, kiedy Desmond i Lucy Stillman uciekają z Abstergo do kryjówki, gdzie spotykają się z innymi współczesnymi asasynami, Shaunem i Rebeką. W kryjówce Desmond korzysta z ulepszonej wersji animusa i przeżywa wspomnienia swojego przodka, aby przez Efekt Krwi nauczyć się być asasynem.

Ezio żyje w dostatku. Ma dwóch braci, starszego Frederica i młodszego Petruccia, siostrę Claudię, matkę Marię oraz ojca Giovaniego. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy jego ojciec zostaje zdradzony i niesłusznie oskarżony, wrzucony do więzienia, a później stracony poprzez powieszenie razem z Frederikiem i Petrucciem. Wrogowie rodziny wciąż polują na Auditorów, więc Ezio decyduje się zabrać matkę i siostrę doMonteriggioni do swojego wuja Mario. Tam dowiaduje się, że jego ojciec był asasynem i rozpoczyna planowanie zemsty na sprawcach jego tragedii. Z czasem odkrywa, że intryga sięga znacznie głębiej – zaangażowany w nią jest zakon templariuszy, do którego należą m.in. jego wróg Vieri de’ Pazzi i jego ojciec oraz tajemniczy Hiszpan, a sprawa dotyczy m.in. zamachu na Lorenza de’ Medici i Fragmentu Edenu. Po pobycie weFlorencji bohater podróżuje do Wenecji, zdobywa wspomniany wcześniej Fragment Edenu, po chwili zostaje on mu ukradziony. Nowy właściciel wykorzystuje je do przejęcia kontroli nad Florencją wywołując tam wojnę domową. Ezio po ponownym odzyskaniu artefaktu wyrusza do Watykanu zabić Hiszpana, który w międzyczasie stał się papieżem. Po długiej walce wychodzi na jaw, że jego przeciwnik próbuje przejąć moc fragmentów i dostać się do krypty. Ezio darował mu życie, a sam wszedł do krypty, w której pojawił się hologram Minerwy – przedstawicielki cywilizacji poprzedzającej ludzi. Za pomocą Ezia porozumiewa się ona z Desmondem. Po tym templariusze atakują współczesną kryjówkę asasynów, a Desmond, Lucy, Shaun i Rebeka ładują animusa do ciężarówki i uciekają.

Akcja rozgrywa się w latach 1476-1499[25], 295 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. W Assassin’s Creed II ponownie pojawiają się postaci historyczne, tym razem są to rodzina Pazzich, Leonardo da Vinci, Niccolò Machiavelli, Caterina Sforza, Lorenzo de’ Medici, Girolamo Savonarola i Rodrigo Borgia.

Lokacje, które odwiedza bohater, to Florencja, San Gimignano, willa rodu Auditore wMonteriggioni, Wenecja, zamek Forlì oraz Rzym (głównie Watykan). Wśród odwzorowanych lokacji znajdują się m.in. bazylika św. Marka w Wenecji, nieskończona jeszcze katedra Santa Maria del Fiore, kanał Grande, most Rialto oraz wenecki Pałac Dożów. wikipedia

Rozgrywka

Akcja Assassin’s Creed II rozgrywa się w renesansowych Włoszech i Wenecji(dokładniej w Republice Florenckiej i Republice Weneckiej), zaś głównym bohaterem jest Ezio Auditore da Firenze. W grze pojawia się młody Leonardo da Vinci, dzięki któremu Ezio zyskuje nową broń i gadżety, które może wykorzystać w walce, w pewnym momencie zyskuje również możliwość skorzystania z zaprojektowanej przez niego lotni. Dostępnych jest także kilka nowych rodzajów broni: topór, młot, buława, włócznie, dwa rodzaje mieczy, halabarda oraz dwa mniejsze ostrza]. Chociaż Ezio nie może nosić ze sobą części broni,

wikipedia

wikipediapotrafi odebrać je przeciwnikom i wykorzystać w walce[29]

Czesc III

Akcja Assassin`s Creed III rozgrywa się pomiędzy rokiem 1753 a 1783[4],a terenem rozgrywki są miasta Boston i Nowy Jork oraz lasy, forty, itp.[5]. Gracz może wziąć udział w wydarzeniach historycznych takich jak np. herbatka bostońska.

Roygrzwka

Assassin's Creed III to ukazana z perspektywy trzeciej osoby gra akcji, w której gracz wciela się w metysa o imieniu Ratonhnhaké:ton (pseudonim Connor). W grze można używać dwóch broni naraz, np. ukrytego ostrza oraz łuku. Arsenał bohatera jest bardzo bogaty, może on używać np. łuku. W grze wrogowie są automatycznie wykrywani w przeciwieństwie do poprzednich części serii, a kontry i bloki są teraz przypisane do jednego przycisku. Podczas potyczek bohater wykorzystuje również elementy otoczenia oraz swoich wrogów jako „żywe tarcze” do ochrony przed bronią palną. Tłum miejski zachowuje się naturalniej niż w poprzednich częściach gry, reaguje na zmianę pogody, a po miastach chodzą zwierzęta np. psy. Bohater może się wspinać zarówno na budynki, drzewa, jak i skały. W grze obecne są miasta Boston i Nowy Jork stworzone w skali 1:3. Pojawiły się nowe elementy jak ruchome wozy z sianem. Zmieniono system zdrowia, które w trakcie walki nie regeneruje się. Pojawiła się możliwość wchodzenia do wnętrz budynków w celu zgubienia pościgu.

Assassin's Creed III istnieje możliwość kupna nieruchomości, ulepszenia broni i pancerza.

W grze ukazane są bitwy, w których uczestniczy kilka tysięcy animowanych i skalowanych w czasie rzeczywistym postaci

wikipedia.

Askmen